Zlato v kozmetike

 

Skutočnosť, že je zlato vzácny a drahocenný kov je známe už z dávnej histórie. Už starí Egypťania v čase Antiky používali zlato spolu s ďalšími prírodnými surovinami. Vzniknuté masti, vody, tinktúry a ďalšie produkty pre nich predstavovali doslova elixír mladosti a aj preto boli zlatu pripisované ďalšie blahodarné účinky ako napríklad oživovanie tela, omladzovanie, liečení mnohých ochorení a očistenie tela, mysle i ducha. Z týchto dôvodov bolo zlato v vtedajšej dobe spoľahlivým nástrojom pre krásu, ale aj pre zdravie. Tento trend sa v oblasti starostlivosti o pleť a telo drží tisíce rokov a najmä v súčasnosti sú drahé kovy v kozmetike hojne využívané.

 

Pre zdravý vzhľad našej pleti je dôležitá správna výživa, pitný režim a predovšetkým adekvátna starostlivosť zodpovedajúca danému typu pleti. Ochrana pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia, či už poveternostnými, alebo UV žiarením, by mala byť samozrejmosťou pre každého z nás, a preto sú prípravky s obsahom zlata ideálnou voľbou kvalitnej starostlivosti o pleť.

 

V starajúcich prípravkoch sa zlato môže vyskytovať prevažne vo dvoch formách a to v podobe koloidného zlata tzn. rozptýlenie malých častíc zlata v tekutine, ako je tomu u našej čisto prírodnej kozmetike Hristina, alebo vo forme mikroprášku. Tieto malé mikročiastočky zlata majú unikátne účinky a to najmä z hľadiska regenerácie pleti, navrátenie pleti sviežosti a pružnosti a dokonca podporujú prenos molekúl kyslíka priamo do pokožky. V neposlednom rade pôsobí mikročiastočky zlata spoločne s antioxidantmi proti predčasnému starnutiu pokožky a podporujú mikrocirkuláciu krvi, čím významne bojujú proti vzniku vrások. Pravidelným používaním týchto prípravkov získa pleť vláčnosť, pružnosť a bude zdravo rozžiarená.

 

Naše čisto prírodná kozmetika Hristina má pre vás celý starajúcu rad kozmetických výrobkov s obsahom zlatých častíc, z ktorej si určite vyberiete svojich favoritov. Ako skvelý základ vám odporúčame denný a nočný krém, ktoré sa plne dopĺňajú a zaistí vám kvalitnú starostlivosť počas celých 24 hodín. Pre riadnu starostlivosť o očné okolie odporúčame očný krém, a ako nadštandardnú starostlivosť, keď sa chcete hýčkať, odporúčame prírodne anti-age preventívne tvárové sérum spoločne s prírodnou maskou a peelingom s obsahom zlata.

 

Veríme, že si našu kozmetiku so zlatom zamilujete a následne siahnete aj po telové starostlivosti, kde sa necháte rozmaznávať v sprche prostredníctvom sprchových gélov a následnou hydratáciou telovými mliekami s obsahom zlatých častíc.

 

Odber noviniek