Prečo je dôležité v noci regenerovať pleť?

 

Každodenná aplikácia líčidiel a ich nesprávne odličovanie, prach z ovzdušia, ale aj prirodzený proces odumieranie kožných buniek, životospráva, pitný režim, nedostatok spánku, aktívneho i pasívneho odpočinku. To všetko sa nám negatívne podpisuje na našej pleti, a hoci si to väčšina z nás uvedomuje, tak máloktorá žena pleti naozaj venuje toľko času, koľko by si zaslúžila.

 

Naša pleť potrebuje pre svoju regeneráciu predovšetkým dostatočnú hydratáciu a to ako zvnútra, tak i zvonka. Kým s pitným režimom vám príliš nepomôžeme, tak na vonkajšie hydratáciu a starostlivosť vám môžeme dať niekoľko tipov. Pleť odpočíva a regeneruje predovšetkým v noci a to po dôkladnom odlíčení a starostlivosťi, ktorú jej venujeme, preto by sme mali tento proces podporiť správnymi kozmetickými prípravkami.

 

Ideálne pre nočnú regeneráciu všetkých typov pleti je náš Regeneračný nočný krém Dr. Derehsan, ktorého čisto prírodné zloženie vychádza zo Staroveké Perzské receptúry. Ak sa dôkladne zameriate na ingrediencie v zložení, nájdete prírodné zložky, ktoré zastupuje predovšetkým voda - pre správnu hydratáciu, ktorej účinok je podporený vzácnymi olejmi, ako je napríklad olej z hroznových semienok, mandľový olej, ďatľovníkový olej, arganový olej alebo olej avokádový.

 

Olej z hroznových semienok a arganový olej sa pýši obsahom antioxidantov a najmä veľkou koncentráciou vitamínu E. Vitamín E pomáha regenerovať pleť, pôsobí proti starnutiu pokožky a má teda prirodzený anti-aging efekt. Mandľový olej sa vyznačuje svojimi účinkami, zvlášť pre suchú a citlivú pleť, ktorú pomáha upokojovať a predovšetkým v jesenných a zimných dňoch chráni pokožku proti nepríjemnými poveternostnými vplyvmi. Ďalším olejom je avokádový, ktorý je cenným olejom najmä pre svoj obsah vitamínov - A, C, E a niektorých zo skupiny B vitamínov. Avokádový olej regeneruje pleť a je vhodný najmä na pleť zrelú, ktorú pomáha vypnúť a má blahodárne účinky najmä na očné okolie. Bambucké maslo sa svojím obsahom cenných látok podieľa na udržanie pevnosti a pružnosti pokožky a pomáha aj k prípadnému rýchlejšiemu hojeniu malých rán, navyše sa skvele vstrebáva a nezanecháva na pokožke mastný pocit.

Použitie:

Pre udržanie vlastností krému je potrebné do nádobky pri aplikácii nesiahať prsty, ale najlepšie používať plastovú alebo drevenú špachtličku, ktorá zabráni vniknutiu baktérií do krému a skoršiemu oxidáciu, ktoré následne môže znížiť kvalitu krému aj jeho životnosť. Dostatočnú vrstvu krému naneste večer na dôkladne vyčistenú pleť a krúživými pohybmi vmasírujte do pleti. Tá sa vám ráno odvďačí odpočatým vzhľadom a bude pripravená na ďalší deň.

 

ZLOŽENIE: VODA, OLEJ Z HROZNOVÝCH SEMIENOK, DATĽOVNÍK OLEJ, BAMBUCKÉ MASLO, MANDĽA HORKÁ OLEJ, ARGANOVÝ OLEJ, AVOKÁDOVÝ OLEJ, ALOE VERA EXTRAKT, PETRŽLEN EXTRAKT, HADÍ PEPTID EXTRAKT, VČELÍ VOSK

Odber noviniek