Mastné vlasy a suché končeky - nočná mora každej ženy

Mastné vlasy a suché končeky - nočná mora každej ženy

Jeden z najnepríjemnejších problémov s vlasmi je, keď je vlasová pokožka a korienky príliš mastné a končeky vlasov sú suché. Potom môžete sotva určiť, aký typ vlasov máte a ako s nimi zaobchádzať - s produktmi pre suché alebo mastné vlasy?

Ak používate iba šampóny a kondicionéry na odstránenie mastnoty môže vám to spôsobiť vysychanie končekov vlasov.

 

V prípade, že začnete ošetrovať vaše vlasy prípravky na suché vlasy (sústredená na problém s končeky vlasov), vlasová pokožka začne produkovať viac mazu. Špecialisti vysvetľujú, že vlasová pokožka je spojená s tvárou. Ak je vaša pleť mastná, potom budú aj vaše vlasy a korienky mastné. Končeky vlasov sú však ovplyvnené vonkajšími faktormi, ako je počasie, samotné ošetrenie vlasov a kozmetické produkty.

 

Kozmetika Hristina vám môže pomôcť vyriešiť problém čo najlepšie pomocou niekoľkých prírodných produktov a jednoduchých krokov.

obrázek

Krok 1: Na suché končeky vlasov, tesne pred kúpaním, použite malé množstvo prírodného mangového masla alebo akýkoľvek iné maslo podľa vášho výberu zo série Sezmar pure.

 

Krok 2: Po nanesení masla, znovu na suché vlasy, pretrite korienky vlasov prírodným šampónom na mastné vlasy. Neriediť  vodou, aby ste dosiahli lepšie výsledky. Počkajte nie viac ako 5 minút a prejdite na krok 3.

 

Krok 3: Namočte si celé vlasy a votrite do končekov vlasov (tam kde je prírodné maslo) Prírodný šampón a telové mydlo pre bábätká. Opláchnite celé vlasy vodou. Vyberte si ľubovoľný šampón od Hristiny a umyte si vlasy aj s korienkami ešte raz. Môžete použiť šampón pre bábätká alebo šampón na mastné vlasy, ktorý už máte. Pre farbené vlasy odporúčame použiť prírodný šampón pre ochranu farby, a pre tenké vlasy bez objemu prírodný šampón na podporu rastu vlasov.

 

Krok 4: Vymačkajte dobre vodu z vašich vlasov po záverečnom umývanie s šampónom a vertřete do korienkov vlasov masku na mastné vlasy s rozmarínom a na končeky vlasov votrite masku na vlasy so žĺtkom alebo inú výživnú maskou z našich prírodných masiek na vlasy. Počkajte 3-5 minút a opláchnite vlažnou vodou, nie horúcou vodou.

 

Pokiaľ chcete mať ešte viac lesklé a hustejšie vlasy, môžete to dosiahnuť jedným trikom po kroku číslo 4.

 

Dajte 1-2 polievkové lyžice octu do 1 litra vlažnej vody a polejte si vlasy bez ďalšieho oplachovania. Ak nemáte radi vôňu octu môžete nahradiť ocot 1 aspirínom.

Pre zväčšenie objemu odporúčame votrieť do vlasov prírodnú chinínovú vodu na vlasy, vysušte si vlasy pomocou kefového fénu úplne do sucha bez pridávania chemických prípravkov na účesy (štylizáciu)

Tak a teraz máte zdravé a lesklé vlasy!

Odber noviniek