Kávový peeling, ktorý vyhladzuje a obnovuje pleť

Patríte medzi milovníčky kávy? Ak áno, tak vás určite nadchne náš 100% prírodný pleťový Coffee Bran face peeling.

 

Peeling ako taký je známy už po tisíce rokov. Už v starovekom Egypte sa používali ovocné peelingy pre ich vyhladzujúce účinky na pleť. Ak sa navyše spojí vlastnosti látok obsiahnutých v kávových zrnách a peelingový účinok, dochádza k maximalizácii efektov, ktoré kávový peeling prináša.

Kávové zrná sú bohaté na kofeín, ktorý má bezprostredný účinok priamo na pokožku. Ak sa navyše do pokožky dostáva počas peelingu, dochádza vďaka jej väčšiemu prekrveniu k dôkladnejšiemu vstrebanie kofeínu a tým aj lepším výsledkom.

 

Medzi hlavné účinky kofeínu patrí zlepšenie prekrvenia pokožky a jej oživenie. Navyše pôsobí antibakteriálne, dokáže zmenšovať opuchy a urýchľuje spaľovanie tukovej vrstvy. Pleť je po použití rozjasnená, vypnutá a zjednotená. Kofeín vďaka vysokému obsahu antioxidantov navyše pomáha odbúravať toxíny z pokožky a bojuje proti voľným radikálom. Výsledkom je pomalšie starnúcia pleť. Vďaka mechanickému obrusovaniu kože a lepšiemu prekrveniu dochádza v pokožke k stimulácii tvorby kolagénu a elastínu, to prispieva k vyhladeniu jemných línií vrások.

 

Peeling obsahuje aj veľký podiel ílu, ktorý sa postará o hĺbkové vyčistenie pleti i zanesených pórov. Pleť je tak nielen rozžiarená ale aj dôkladne čistá. Samotný íl má obvykle ľahko sťahujúce a vysušujúce účinky, preto je peeling obohatený o extrakty z chmeľu a harmančeka, ktoré po vyčistení pleť upokojí a obnoví späť jej rovnováhu.

 

Aké sú celkové účinky po použití peelingu?

Po použití je pleť:

 

  •      vyhladená a jemná na dotyk
  •      svieža
  •      vyčistená
  •      zjednotená
  •      vypnutá (jedná sa o mierne napnutie a vyhladenie, nie o nepríjemné pnutie a      vysušenie pokožky)

Ako peeling používať?

 

Na navlhčenú pleť naneste primerané množstvo peelingu a jemnými krúživými pohybmi odstraňujte odumreté bunky z pleti, následne môžete nechať chvíľu pôsobiť ako masku (2 - 3 minúty) a potom opláchnite a jemne pleť usušte. Po použití bude vaša pleť jemná, rozžiarená a zbavená všetkých nečistôt.

 

Peeling doporučujeme používať 2x týždenne.
Častejšie užívanie spôsobuje odstránenie ochrannej vrstvy pokožky a pleti neprospieva.

obrázek

Odber noviniek