Dubový súdok 15 litrov

doprava zadarmo
Dubový súdok 15 litrov

Najlepši materiál pre výrobu sudov sa získava z dubu balkánskeho    viac

Cena za 1 ks s DPH 115,00 €
Cena za 1 ks bez DPH: 95,04 €
Doprava zadarmo
Skladom 2 ks
Expedičná doba: 2 pracovné dni
Výrobca: SUDY BULHARSKO
Kód produktu: 5002
/dubovy-sudok-15-litrov-e100866.htm
Popis

Dubový súdok 15 litrov

VYROBENÉ V BULHARSKU

Najlepši materiál pre výrobu sudov sa získava z dubu balkánskeho (Quercus frainetto). V Bulharsku je veľmi rozšírený na rovinách alebo horských svahoch, južných, západných a juhozápadných až do 1000 m nadmorskej výšky. Drevo je kruhovo porézne. Dub balkánsky je svetložltý a jadro žltohnedé. Drevo je pevné a ťažké. S váhou 870-960 kg / m3 je najvhodnejší pre výrobu sudov. Dub balkánsky je viac odolný ako iné typy duba.

 

Výrobný proces začína výberom najkvalitnejšieho dreva ktoré spĺňa všetky európske normy a požiadavky a potom začne proces rezania a tvarovania. Pripravené drevo sa naskladá do štvorcových figúr umožňujúcich prirodzené sušenie po dobu 18 mesiacov. Podľa objem suda je zvolená hrúbka, dĺžka a počet duh, nasleduje operácia zberu. Tepelné spracovanie je rozhodujúce pre funkciu suda, to sa robí s rovnakým materiálom z ktorého sú vyrobené dúhy. Zahrievanie ohňom s premenlivou teplotou mení zloženie dubového dreva, to spôsobí specifiskou vôňu a farbu duba. Tento proces je zvlášť dôležitý pre charakteristickú chuť a farbu vína a destilátov. Posledná etapa výroby je doformování a vzhľad súdka.

Návod na použitie: Najprv do súdka (suda) naťukejte pípu, opatrne stačí len mierne. Vyskúšajte rukou či sa pípa nekýve. Ak chcete použiť železné kladivko tak dajte na pípu drivenú doštičku.

Postavte súdok na podsadu a neplňte súdok až po okraj čistou pitnou vodou. Vodu každý deň vymeňte, všetko opakujte 3 krát. Po 3 dňoch sa súdok zatiahne a nebude prepúšťať. Potom ho naplňte treba slivovicou, jabkovicí ... a nechajte zrieť napríklad mesiac. Je to chuťovka.

PÍPA, STOJANČEK, ŠPUNT

PIPA (PODĽA POTREBY), STOJANČEK, ŠPUNT

 

 

/product-action/increment-product-view-count?productId=100866

ZĽAVY, novinky


Kozmetika Hristina neobsahuje žiadne minerálne oleje, parabény, sulfáty, chemické konzervanty, silikóny, PEG a inú chémiu.

100% prírodné zloženie je uvedené pri každom výrobku

 

 Vďaka striktnému dodržiavaniu výrobného postupu sme získali tieto ocenenia:100% prírodná kozmetika

 

Doprava nad 50 € zadarmo


 

Doprava od 2 €

ZĽAVY

Jednoduchá platba online

 

Garancia spokojnosti